هفته‌ی آینده‌پژوهی آصف، مردادماه 98، مشهد مقدس

اندیشکده آصف با مجوز و همکاری معاونت محترم علم و فناوری ریاست جمهوری تصمیم دارد به حول و قوه‌ی الهی 2 پروژه‌ی همایشی را در سال 1398 با کیفیت و رویکرد‌های ممتاز به اجرا درآورد.

نخستین پروژه‌ی همایشی ما هفته‌ی آینده‌پژوهی آصف نام دارد، که هفته‌ای است سراسر معنوی، اکتشافی، آموزشی، و تفریحی در جوار امام ثامن ضامن (علیه آلاف التحیه و الثنا).

فعالیت محوری این هفته، «یکمین همایش و جشنواره‌ی ملی آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری» است که به مدت 2 روز و در میانه هفته برگزار می‌شود. در این همایش از جایزه‌ی آینده‌پژوهی آصف، که به طور سالانه اهداء می‌شود، رونمایی خواهد شد. این جایزه‌ی ارزشمند به بهترین آثار علمی/ هنری در حوزه‌های آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری تعلق می‌گیرد.

همان‌طور که شکل زیر نشان می‌دهد، 2 روز اول هفته، به همایش آینده، خانواده، و نوجوان اختصاص خواهد داشت. این همایش تخصصی بویژه برای جوانان، والدین، و نوجوانان سودمند خواهد بود.

و سرانجام ، 2 روز آخر هفته به همایش تخصصی آینده، مدیریت، و کسب‌وکار اختصاص خواهد داشت. مخاطبان این همایش، کارآفرینان، فعالان اقتصادی، مدیران و رهبران دنیای کسب‌وکار خواهند بود.

شرکت‌کنندگان در این رویداد، که با خانواده‌های محترمشان مهمان آصف مشهد خواهند بود، هفته‌ای سرشار از معنویت، آینده‌آگاهی، آموزش‌های تعالی‌بخش، و تفریح را خواهند گذراند.

 دقت بفرمایید که این رویداد در جهان بی‌سابقه است.

  • هفته‌ی آینده‌پژوهی آصف مشهد مفدس: 09154222210 (مهندس علیرضا شانه چی)

همایش اقتصاد خلاق، شهرهای خلاق، و اشتغال خلاق، تهران

دومین پروژه‌ی همایشی آصف در سال جدید یکمین همایش ملی اقتصاد خلاق، شهرهای خلاق، و اشتغال خلاق نام دارد که در میانه‌ی خردادماه 1398 در تهران برگزار خواهد شد.

هدف اصلی این همایش معرفی شهرهای خلاق به عنوان شهرهای موج چهارمی است. چنانکه می‌دانیم، موج چهارم عصر خلاقیت و صنایع خلاق است. در این موج شهرها به گونه‌ی فزاینده‌ای تخصصی و دارای برند خاص خواهند شد.

موج چهارم، فرصتی است برای شکل‌گیری نسل جدیدی از شهرها ” شهرهای خلاق ” که در واقع قطب‌های خلاق، یعنی قطب‌های صنایع خلاق، خواهند بود.

برپایی این همایش ملی به صورت سالانه، اقدامی است در راستای چشم‌انداز مطلوب کشور در سده‌ی بیست‌ویکم: ایران اسلامی: قطب صنایع خلاق جهان اسلام. تبدیل شدن ایران به قطب صنایع خلاق جهان اسلام، تاریخی برای توسعه و پیشرفت و سرآمدی کشور، که اگر از آن غفلت شود، زیان‌های آن هرگز قابل جبران نخواهد بود.

برای تحقق این چشم‌انداز ملی و طبق برآوردهای سرانگشتی، کشور نیازمند دست‌کم 15 شهر خلاق است که باید در چهار گوشه‌ی کشور توسعه یابند. توسعه‌ی این شهرها از یک سو هماهنگ با استراتژی کلان توسعه‌ی ملی، و از سوی دیگر هماهنگ با سند توسعه‌ی شهری کشور خواهد بود که قرار است عملیات نگارش آن از سال آینده و با برگزاری نخستین کنگره‌ی بین‌المللی آینده‌پژوهی و شهرهای آینده آغاز گردد.

ثبت‌ نام برای شرکت در این رویداد از اواسط اردیبهشت‌ماه 1398 آغاز می‌شود.

یادآوری 1: به زودی سایت اینترنتی ویژه‌ی هر دو رویداد گشایش خواهد یافت.

یادآوری 2: دستگاه‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها، و شرکت‌هایی که مایل به حمایت از هر یک از 2 رویداد همایشی یادشده هستند، می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی‌های لازم با شماره‌های زیر تماس بگیرند:

  • هفته‌ی آینده‌پژوهی آصف: 09122303015 (مهندس مهدی ملکی‌فر)
  • یکمین همایش اقتصاد خلاق، شهرهای خلاق، و اشتغال خلاق: 09309305012 (دکتر صادق پیوسته)